![]() |
| Nyheter | Artiklar | Bloggar | Forum | Bilder | Annonser | Recensioner | Länkar | Kalender | Medlemmar | Din sida | Om... |
Bevakningar
Inställningar
Sök i forum
Forumregler |
|
#1 |
|
Medlem sedan: aug 2006
Inlägg: 267
|
Mönsterfel
Jag har laddat ner ett broderi från en svensk hemsida, och konverterat det till en vp3-fil. Jag tror det var en pes-fil innnan. Allt gick bra och jag började brodera detta på ett bakstycke(färdigklippt) Då ser jag att maskinen inte stannar för färgbyte, och jag fårt alltså kolla när siffran i displayen ändras och snabbt stoppa maskinen.Utöver detta syr den inte som bilden visar... Kan det bli så pga av att filformaten inte stämmer?? Undrar novisen vid brodyrmaskinen!!
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Medlem sedan: jan 2006
Inlägg: 766
|
Jag vet faktiskt inte vad det beror på. Men det har hänt mig en gång också. När jag startade om med samma broderi så hände det inte igen - och det har heller aldrig hänt sedan dess.
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Medlem sedan: jun 2006
Inlägg: 4
|
Inställning
Hej
Jag råkade ut för detta och då hadejag tryckt på STOP knappen på symaskinen (Designer SE) Du kanske kan hitta en motsvarande knapp. Hör av dig igen. Tina |
|
|
|
![]() |
«
Föregående ämne
|
Nästa ämne
»
|
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 21:17.





Linjär visning
