Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler

Gå tillbaka   Sysidans forum > Allmänt forum
Registrera Dagens inlägg Markera forum som lästa

Notiser

Svara
 
Ämnesverktyg Sök i detta ämne Betygsätt ämne Visningsalternativ
Gammal 2009-03-01, 07:51   #1
LiisaS LiisaS är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: okt 2008
Inlägg: 2
Lightbulb

Citat:
Dumle skrev: Visa inlägg
Är det någon från forumet som ska till Sy- och modemässan i Göteborg i helgen? Om detta har arrangerats tidigare år, är det någon som har varit där då och hur var det?

Oavsett om ni ska dit eller inte, ha en trevlig helg!!
Hej! jag var där igår. Det var verkligen symässa. Inga sängar, porslin som det var förra året.Massor tyger alla det slag. Stor utval av jersey. Sybehov, garner ett ställe med pärlor. I år var jag nöjd när jag kom hem. Det har anordnats symässa i Göteborg många år.Hälsningar Liisa
LiisaS är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2009-03-01, 09:04   #2
Winberg Winberg är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: jul 2006
Inlägg: 247
Smile

Ja vad skall jag säga, Kan ju inte gemföra den mot hur den har varit innan. Men Jag kan hålla med att där var ju tyg att titta på och de var ett par stycken som jag gillade verkligen, som då nämts ovan. Men för övrigt tyckte jag den var helt kass. Mycket dåligt reperssenterat av symaskinner av olika fabrikat och de kunde ju ock så ha lite försäljning utav tillbehör vilket de inte heller var. Nja faktiskt ingen höjdare till att ha kört närmare 30-35 mil.Samtidigt förstår jag att de har kanske tänkt att de håller de nere i storlek kanske då i konkuransmässigt mellan utställarna men dok. Lite mer eller, så är jag bort skämd och tänker på hur de hade på symässerna förrut,,,,
Kram Karin
Winberg är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2009-03-01, 11:42   #3
ichigo ichigo är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: feb 2005
Inlägg: 3 988
Nej, som det var för 10 år sedan, då det hölls på svenska mässan är det inte. Men det är ändå mycket bättre än i höstas.
Två märken av symaskiner är i alla fall bättre än bara 1 som i höstas. Men minst 5 olika tycker jag det skall vara.

Egentligen borde man överge exercishuset och istället ställa ut t.ex. vid Eriksberg vad huset nu heter. Där är det större lokal. Då kan man få in ännu fler utställare och events.
ichigo är inte uppkopplad   Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 17:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons