![]() |
![]() | Nyheter | ![]() | ![]() | Artiklar | ![]() | ![]() | Bloggar | ![]() | ![]() | Forum | ![]() | ![]() | Bilder | ![]() | ![]() | Annonser | ![]() | ![]() | Recensioner | ![]() | ![]() | Länkar | ![]() | ![]() | Kalender | ![]() | ![]() | Medlemmar | ![]() | ![]() | Din sida | ![]() | ![]() | Om... | ![]() |




|
![]() |
|
Ämnesverktyg | Sök i detta ämne | Betygsätt ämne | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 |
Medlem sedan: nov 2007
Inlägg: 335
|
Väntar...
...och väntar på att brevbäraren ska komma med ett paket till mej...
Brevlådan var tom i dag med... /M |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Medlem sedan: feb 2008
Inlägg: 72
|
Jag blev så glad när jag för en timme sen kom hem och fick mitt fina, fina förkläde och grytlappar! Tack snälla Pia (Lind)! Det verkar som du har alla antenner ute. Perfekt i passfom och jag har former (läs kilo) och är kort, (knapparn hade precis rätt placering) men framför allt, vilken lycka för en utan broderi maskin med en Walsisk drake och mitt namn i keltisk skrift! Sambon och jag kom hem samtidigt och vi blev båda två så imponerade av ditt verk. Och färgerna, ja, de är också mina! Tack igen för detta hantverk!
Ochh här är länken till mitt lilla projekt som Christina Lindmark fick! http://www.sysidan.se/albums/viewpic.htm?ID=52034&set= http://www.sysidan.se/albums/viewpic.htm?ID=52035&set= |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Medlem sedan: nov 2007
Inlägg: 1 053
|
OOOH Tack René! jag blir ju alldeles rörd. jag tjuvkikade lite på din profil och konstaterade att du inte broderar själv, så brodyren kändes självklar. Sen har jag ju svårt att låta bli att brodera på allt jag kommer åt. Tyget kändes rätt på en gång. Modellen kunde varit enklare, men jag är inte precis känd för att göra det enkelt för mig och jag älskar den modellen. Jag har lagt in bild på setet nu i mitt album.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Medlem sedan: nov 2007
Inlägg: 9
|
Monicka hav förtröstan ditt paket är påväg!! Jag började tyvärr veckan med att vara sjuk så jag fick inte iväg paketet i måndags men det är lagt på lådan.Hoppas du har överseende med det.
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |
Medlem sedan: nov 2007
Inlägg: 335
|
Nu!
Citat:
Det kom i fredags men jag har varit borta och inte kunnat vara ute på nätet. /M |
|
![]() |
![]() |
![]() |
Taggar |
desperat husmor, swap |
«
Föregående ämne
|
Nästa ämne
»
|
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 20:06.