Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler

Gå tillbaka   Sysidans forum > Övriga forum > Fritt Forum
Registrera Dagens inlägg Markera forum som lästa

 
 
Ämnesverktyg Sök i detta ämne Betygsätt ämne Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2008-05-30, 16:18   #29
HelenaKnutsson HelenaKnutsson är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: jan 2008
Inlägg: 137
Det är en sak jag inte förstår nu...

... är det inte BRA att det är många bilder? När någon, som t ex nu den personen som sytt karolinerrocken och skjorta, har gjort ett riktigt mastodontjobb så är det ju kul och intressant att se det ut olika vinklar och kunna granska små detaljer! Tycker man inte historisk sömnad är kul så hoppar man bara de bilderna och studerar nästa serie av bilder som kanske är 6 bilder på en brudklänning, vilket kanske är mer intressant!

Och det där med dålig kvalitet på bilderna, det har jag för det första sällan sett, och för det andra så är det naturligtvis så enkelt att man är så himla stolt och glad när man har sytt färdigt klockan 03.00 att man GENAST vill lägga ut bilden. Samma stolthet som får vissa att lägga ut 6 bilder av samma plagg!

Det fina med internet är att ingen TVINGAR en att titta på sådant som man inte vill, det är bara att scrolla ner så är bilderna borta!

Det gäller ju även om någon som något sorts statement broderat fitta på en tröja (just denna har jag missat), det är bara att bläddra förbi den! Och för att ingen skall tro att det bara är mysko människor som håller på och placerar fula ord på tröjor så kan jag ju påminna om den här kvinliga konstnärinnan (har glömt vad hon heter) som broderat runkdukar och annat där hon kombinerar gamla textila utrycksformer med modern pornografi för att ge sin åsikt i debatten om kvinnan ställning i samhället. Skulle inte hon heller få publicera sin alster här på sysidan då?
HelenaKnutsson är inte uppkopplad   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 03:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons