Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler

Gå tillbaka   Sysidans forum > Symaskiner > Overlock / Coverlock
Registrera Dagens inlägg Markera forum som lästa

Notiser

 
 
Ämnesverktyg Sök i detta ämne Betygsätt ämne Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2012-12-28, 15:35   #6
Talla Talla är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: dec 2012
Inlägg: 135
Jag har 4234, som jag köpte med rabatt, så den kostade lika som 3034. Då tänkte jag inte ens på att jämföra så mycket. Jag har inte extra bordet och så länge har jag inte saknat det heller. Friarmen finns väl på 3034 också? Tvåtrådiga overlocksömmar har jag inte använt än, men jag har haft overlocken i bara ett halvt år. Man vet aldrig, kanske någon gång behöver jag det också :-) Jag tror att 4234 har lampa över nålen och inbyggd nålpåträdare, som 3034 saknar. I princip kan man klara sig utan de grejorna. Själv tycker jag om att ha extra ljus, så jag är tacksam för lampan. Och jag verkligen blev imponerad av nålpåträdaren. Men skulle jag betala ett tusen extra för en lampan och nålpåträdaren? Hm.
Jag vet själv, det är otroligt svårt att välja overlock, när man inte ens vet hur mycket man behöver den och vad är bra att ha och vad är bara "kanske".
Men om du verkligen vill ha en Janome overlock, kolla på andra symaskinsbutiker i England. Har köpt en Janome maskin från England i somras - inga problem sade dem. Men SMD skickar inte hit
Talla är inte uppkopplad   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 11:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons