Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler

Gå tillbaka   Sysidans forum > Tyger och tillbehör
Registrera Dagens inlägg Markera forum som lästa

 
 
Ämnesverktyg Sök i detta ämne Betygsätt ämne Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2005-10-17, 07:29   #12
Adonia Adonia är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: okt 2005
Inlägg: 112
Eftersom lacktyget från Stof2000 kommit på tal, skulle jag vilja passa på att lämna min åsikt om det. Jag tar mig friheten att vara lat och kopiera vad jag skrivit i en annan tråd:

"Skulle bara vilja flika in med en kommentar om lacktyget från Stof2000, som även jag hört många rekommendationer om. Jag beställde därför tygprover och måste tyvärr meddela att det inte levde upp till förväntningarna. Det var inte alls lika kraftigt som jag hade hoppats på. Det hade stretch i tvärriktningen och var stumt i längsriktningen. Det var förvisso blankt, men inte alls så högblankt som jag vill att lack ska vara. En stor anledning till att den där riktigt högblanka effekten inte uppnåddes var att strukturen från den underliggande väven syntes igenom PU-beläggningen. Mycket synd, tycker jag."

Privatimportören som Peter pratar om verkar mycket intressant, hoppas att han kan skicka tygprover. Jag vågar inte köpa någonting utan att ha fått känna på ett prov först.
Adonia är inte uppkopplad   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 19:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons