![]() |
| Nyheter | Artiklar | Bloggar | Forum | Bilder | Annonser | Recensioner | Länkar | Kalender | Medlemmar | Din sida | Om... |
Bevakningar
Inställningar
Sök i forum
Forumregler |
|
|
|
#1 | |
|
Medlem sedan: dec 2003
Inlägg: 1 081
|
Citat:
. Man jag kan ta hand om det och se till att destrueras utan att miljön blir lidande. Och jag gör det kostnadsfritt ... : |
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Medlem sedan: jun 2006
Inlägg: 587
|
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Medlem sedan: jun 2008
Inlägg: 84
|
Då är det som jag trodde, skönt att veta. Tack allihop.
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Medlem sedan: dec 2003
Inlägg: 1 081
|
Tro dock inte att det är lätt som våffla eller smulpaj eller vad man säger. Vi tycker nog alla att du ska ge dig på ett korsettprojekt men det är inte precis som att sy en gympapåse. Var noggrann, ha tålamod och framför allt se till att du har så mycket tid att du i ett pass kan klippa ut alla delar och sy ihop dem. I det ögonblick du stuvar undan 12 utklippta tygbitar för sy dem "en annan gång", har du bäddat för stora problem. Jag garanterar!
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Medlem sedan: jun 2006
Inlägg: 587
|
Jag har precis beställt Linda Sparks bok. Jag har ju bara köpstopp på tyg.
![]() ![]() |
|
|
|
|
|
#6 |
|
Medlem sedan: dec 2003
Inlägg: 1 081
|
Det kapitel som beskriver hur hon vändsyr korsettem kan du läsa igenom men det finns metoder som, tycker jag, är enklare.
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Medlem sedan: jun 2006
Inlägg: 587
|
Jag kommer att återkomma när det är dags att dra igång. Det tar säkert ett halvår innan jag börjar men det kan bli tidigare. Man vet aldrig när andan faller på.
|
|
|
|
![]() |
«
Föregående ämne
|
Nästa ämne
»
|
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 16:55.




. Man jag kan ta hand om det och se till att destrueras utan att miljön blir lidande. Och jag gör det kostnadsfritt ...
:

Hybrid-visning
