![]() |
| Nyheter | Artiklar | Bloggar | Forum | Bilder | Annonser | Recensioner | Länkar | Kalender | Medlemmar | Din sida | Om... |
Bevakningar
Inställningar
Sök i forum
Forumregler |
|
|
|
#1 |
|
Medlem sedan: maj 2009
Inlägg: 179
|
Jag har köpt massor av Wettexdukar på City Gross i Hyllinge. 5st för en tia, säljs styckvis opackade. Rosa, grön, gul, blå och vit, har de haft. Senast jag kollade hade de bara gula och vita kvar.
Kanske någon annan City Gross också har. Har de inte så fråga om de kan ta hem. Har du tur så kan de kanske fixa det. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Medlem sedan: mar 2005
Inlägg: 510
|
citygross
Jag bad min släktingigår kolla i Kalmar här har vi ingen citygross.
Tack för tipset återstå och se om jag får napp |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Medlem sedan: maj 2011
Inlägg: 118
|
På kul broderade jag på en wettexduk. Superbra blev det! Nu har jag dessutom använt den ett par dagar (dax för kassering...) Men man blir förvånad över att broderiet håller så pass bra. Nu har jag bestämt mig för att broderade wttexdukar blir årets julkort! 10 st för 25:- (blandade färger) hos oss i Lindesberg. Är någon intresserad skickar jag gärna.
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Medlem sedan: nov 2003
Inlägg: 1 649
|
Jag har för mig att någon bara satte kartong på baksidan av wettexduken och skrev adress på, som julkort. Men hur satte denna någon fast kartongen tro?
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Medlem sedan: aug 2006
Inlägg: 447
|
man kan väl sy fast kartongen med lite längre stygn så kan ju mottagaren dra bort stygnen bara
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Medlem sedan: nov 2003
Inlägg: 1 649
|
Vad bra tänkt. Det ska jag komma ihåg till nästa jul, i år gjorde jag faktiskt julkorten i febuari!
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Medlem sedan: jan 2011
Inlägg: 18
|
Ännu en fråga kring att brodera på disktrasor
Hej på er!
Jag har läst många bra tips om att brodera på disktrasor, men när jag nu handlat hem disktrasorna och ska sätta igång, slår det mig att trasorna är väldigt hårda... Är det verkligen bra för symaskinen att sy i dem? Jag provade att sticka i en knappnål genom trasan, och det är rätt trögt, tycker jag i alla fall. Jag har en D1:a, så den är nog tålig, men jag vill ju inte vara stygg mot min bästa kompis..! ![]() Hur resonerar ni kring detta? Mvh Elin |
|
|
|
![]() |
«
Föregående ämne
|
Nästa ämne
»
| Ämnesverktyg | Sök i detta ämne |
| Visningsalternativ | Betygsätt det här ämnet |
|
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 21:53.






Hybrid-visning
