Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler

Gå tillbaka   Sysidans forum > Tekniker > Maskinbroderi
Registrera Dagens inlägg Markera forum som lästa

Notiser

 
 
Ämnesverktyg Sök i detta ämne Betygsätt ämne Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2010-09-07, 07:21   #2
Lottan Lottan är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: nov 2006
Inlägg: 983
Jag har en Designer 1 USB och är mer än nöjd med denna maskin. Skillnaden mellan de två tror jag är att Designer 1 gjordes med diskett från början. Då fick man ha en dator med diskett-fack (vilket nästan är helt borttaget från datorer numera) och lägga sina broderier på disketten och sen sätta in den i maskinen. Nu är ju allt förenklat till USB istället och det är riktigt nimt.
Du har ju betydligt större broderyta på en Desigenr 1 - upp till 36 x 15 cm!!!! och en himla massa bågar som kan användas i maskinen.
Så steget från Rose till en Designer 1 tror jag kan bli riktigt bra. Priset är ju en av de största fördelarna för det känns som Designer 1 USB har rasat i pris sedan Husqvarna har släppt en himla massa brodermaskiner efter D1:an. Du får mycket maskin för pengarna.
Lottan är inte uppkopplad   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 19:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons