Jag var på mässan i lördags i Göteborg och jag måste säga att denna var betydligt mycke trevligare än både Borås i år och Stockholm, i våras! Efter mässan i Borås sa jag till mej själv att ALDRIG MER!! Blir bara besviken.
Men men åkte ner till Göteborg ändå och det ångrar jag inte! Mycket mer variation och intressantare än de andra. Satte mej t o m på en workshop och lärde mej sticka domino-stickning. Det var skitkul!
Enda som var lite minus, om jag nu ska säga nåt om detta var väl i så fall cafeterians sittplatser. Egotrippade kärr-ar som rusade fram och tog 2 st stolar som råkade bli lediga. Vi hade redan köpt vårt kaffe och fick vackert stå där medan dessa ovannämnda ställde sej längst bak i en jättelång kö. Vårt kaffe var urdrucket INNAN dom ens kommit fram och köpt sitt! Dålig stil tycker jag, men så är det ju överallt att det finns konstiga och egoistiska människor. Detta var ju inte "mässans" fel, men lite fler sittplatser till nästa år står på önskelistan. Annars var det klart godkänt!
|