Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
 

Stella syr

Hej! Jag driver mitt egna lilla klädmärke och har sytt kläder och saker sen jag var liten. Har en annan blogg, men tänkte att det skulle vara kul att få dela med mig av det jag syr och skapar här!

hej och välkommen!

Hej alla! Här är min nya sy och skapar-blogg! Jag har designat och skapat sen jag var alldeles liten, och driver sen förra sommaren ett litet klädmärke som jag hoppas ska växa nu under hösten!  Jag bor i Prag sen många år, och kom tillbaka efter en resa till Stockholm i tisdags. Under resan funderade jag på lite olika projekt att dra i gång, roliga saker att sy och sälja på höstens och vinterns alla marknader. Min ena syster kom då med idén skopåsar! Passar perfekt nu när sommarens alla söta sandaler ska stuvas bort, men bör inte tryckas ner och riskeras att bli skavda!

Det blev en prototyp imorse, som dessvärre hade en himla massa fel, men nu håller jag på med nästa. Vad tycks? Hur förvarar ni era skor? Vi alla har ju inte direkt en walk in closet a la Carrie ;)!

Jag tänker även göra liknande fast större för tvätt när man är ute och reser...

Hej så länge!

Inlagt 2011-10-07 15:00 | Läst 4930 ggr. | Permalink
Kategorier:
Allmänt om handarbete Ytterkläder 

(Logga in för att skriva en kommentar)
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons