Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler
Gammal 2006-04-27, 21:12   #1
chrille chrille är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: nov 2005
Inlägg: 34
Borås framför Sthlm

Textilcentrum i Sumpan är det jag skulle rekommendera också i Sthlm.. för tillbehör har vi ju Mattssons band på kungsg. och Rydströms
på malmskillnadsg också.
Tygvaruhuset i Sickla ser ut att ha mycket också men de är lite som Ohlssons, de kör mycket på kvantitet och tar in samma grejor hela tiden. Personligen tycker jag de mest bara har en massa fult!

Men kan ni svänga förbi Borås istället för Stockholm så GÖR DET är mitt tips! Borås är mkt bättre än Sthlm! Finns massa stora butiker där som har myket tyger och det är märkbart billigare än Sthlm också! Kan nästan vara så mkt som halva priset på samma tyg i Borås!

Mitt sista (och bästa) tips är att vara egenföretagare och köra genom agenter. De har såå mycket mer än tygaffärerna. Det kan dock va svårt att veta vilka som är bra och trevliga att ha att göra med.
Har du firma kommer du ju oxå in utan problem på Textilcentrums grossistlager. Det är nog också därför ni har haft problem att bli insläppta i butiker som t.ex. Textilcentrum som har ett litet grosslager för företag. Lycka till! =)
chrille är inte uppkopplad   Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg Sök i detta ämne
Sök i detta ämne:

Avancerad sökning
Visningsalternativ Betygsätt det här ämnet
Betygsätt det här ämnet:

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 23:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons