Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler
Gammal 2013-05-11, 07:21   #1
Zhunee Zhunee är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: dec 2004
Inlägg: 4
Men nej! Den boken finns inte på adlibris (!). Måste gå utanför min komfortzon och köpa den från utomlands om jag ska ha den. (Dagens I-landsproblem)
Zhunee är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2013-05-11, 11:58   #2
ichigo ichigo är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: feb 2005
Inlägg: 3 988
Har gjort det någon gång och jag varnar dig, var noga med att läsa skicket på boken. Jag köpte en gång från amazon och jag gick bara efter rubriken, och det lät som ok, men det visade sig vara en supersliten ex-biblioteksbok... (en bok om hur man fixar till fina band, trimmings.. vika, sy)

Nu har jag köpt en till bok (om att datera textil). Hoppas den är bättre. Lite knepigt då på amazon, inte alla säljare är villiga at sälja overseas.
ichigo är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2013-05-11, 17:06   #3
Nima Nima är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: jun 2005
Inlägg: 523
Hm, jag undrar var jag köpte min? Men jag vet att det är några år sedan. Har för mig att jag köpte den när jag insåg att Kvinnligt mode under två sekel inte gick att få tag på. Nu har jag den också, men tycker nästan att den här andra är bättre.
Ett bra tips är annars att använda bokhandlar eller Amazone eller ebay i storbrittanien. .co.uk efter de vanliga adresserna. Har fungerat bra för mig iallafall. En gång köpte jag en bok från Kanada via något som hette Abe. Det var också en gammal biblioteksbok, men absolut fullt användbar.
Nima är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2013-05-11, 17:33   #4
Åsa86 Åsa86 är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: jul 2009
Inlägg: 305
Jag köpte min på Adlibris för ca ett år sedan. älskar den och har sytt upp flera av modellerna från boken.
Har för mig att jag sett den på bokus oxå.
Åsa86 är inte uppkopplad   Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg Sök i detta ämne
Sök i detta ämne:

Avancerad sökning
Visningsalternativ Betygsätt det här ämnet
Betygsätt det här ämnet:

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 23:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons