Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2005-11-15, 08:23   #14
FiaFreak FiaFreak är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: mar 2005
Inlägg: 28
ipod..

Tjohoo..
Jag har en ipod shuffle, som jag är förälskad i..*ler* Köpte den med litet minne så den kostade bara 830kr. Fördelen tycker jag är att man slipper displayen så det blir inte att man sitter och "zappar" mellan låtarna på samma sätt..
Jag försökte lägga in låtar från Kazaa på mitt itunesbibliotek, men min dator fick fnatt och ansåg att jag inte hade några "shared files". Löste det med att bränna låtarna jag ville ha på en skiva och sen lägga in låtarna på biblioteket, på så sätt slapp jag även att "konfigurerar om" låtarna som killen på Hi-Fi Klubben sa att man var tvungen att göra.

Nu tappade jag bort tråden lite tror jag..
Vad jag skulle säga var att en shuffle är superb om man inte ska ha så mkt musik inlagd. Den väger knappt inget, och är pytteliten, kan dock uppfattas som plastig, men det var dessa grejor som gjorde att jag föll för den. Ännu en fördek med den är att man slipper krabba med batterier!
FiaFreak är inte uppkopplad   Svara med citat
 

Ämnesverktyg Sök i detta ämne
Sök i detta ämne:

Avancerad sökning
Visningsalternativ Betygsätt det här ämnet
Betygsätt det här ämnet:

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 18:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons