Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2012-09-28, 14:39   #9
Lillith Lillith är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: dec 2006
Inlägg: 1 109
Sitter byxorna bra och inte är slitna i övrigt tycker jag inte du ska slänga dom. Det är ju bara slöseri. Använd dom hemma eller som arbetsbyxor eller nåt istället i så fall.

Om byxorna sitter bra och du gillar att sy kläder kan du ju sprätta isär byxorna och göra ett mönster efter dom. Då kommer dom i alla fall till någon nytta.

Hade det varit jag och byxorna ändå varit såpass att jag inte kunda använda dom som dom är nu hade jag passat på att experimetera lite. Vissa fläckar kan blekas osynliga och det låter ju som att dina byxor från början är rätt lättblekta med tanke på att färgen släppte så lätt runt fläckarna. Så att bleka hela byxorna och sedan färga dom skulle ju med lite tur kunna ge ett par användbara byxor. med tanke på att det är mest bomull så borde både färg och blekning ta.
Visst finns risken att fläckarna skulle synas fortfarande, men det är ju inte värre än det är nu för det.
Lillith är inte uppkopplad   Svara med citat
 

Ämnesverktyg Sök i detta ämne
Sök i detta ämne:

Avancerad sökning
Visningsalternativ Betygsätt det här ämnet
Betygsätt det här ämnet:

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 18:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons