![]() |
![]() | Nyheter | ![]() | ![]() | Artiklar | ![]() | ![]() | Bloggar | ![]() | ![]() | Forum | ![]() | ![]() | Bilder | ![]() | ![]() | Annonser | ![]() | ![]() | Recensioner | ![]() | ![]() | Länkar | ![]() | ![]() | Kalender | ![]() | ![]() | Medlemmar | ![]() | ![]() | Din sida | ![]() | ![]() | Om... | ![]() |




|
![]() |
#1 |
Medlem sedan: okt 2008
Inlägg: 123
|
Så här ser det ut framifrån och bakifrån. Borde jag testa annan tvillingnål (min nuvarande har bredden 4 mm)? Eller är detta precis som det ska?
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Medlem sedan: feb 2005
Inlägg: 3 988
|
Den där lilla tungan.. Jag har frågat runt efter det men fått oförstående svar och att de INTE hade det inne. Jag vet nämligen inte vad jag ska ha till min gamla symaskin den står inte med i listorna, men jag tror att jag kanske kan få det att passa ändå, men då vill jag ju prova lite, jag tar till och med stygnplåt. Men nej ingen som har inne hittills och de vill att man ska köpa den närde beställt, och jag bara vill titta o klämma. :/
För det känns ju som en liten dum plastgrej som är lätt att tillverka. ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Medlem sedan: mar 2004
Inlägg: 286
|
Nånstans på nätet har jag sett en bild på att någon tejpade fast en bit tandpetare där. Det behövs ju bara nåt som lyfter tyget lite. Det var en trätandpetare av den där gamla runda sorten. Kanske du kan googla fram en bild.
|
![]() |
![]() |
![]() |
«
Föregående ämne
|
Nästa ämne
»
Ämnesverktyg | Sök i detta ämne |
Visningsalternativ | Betygsätt det här ämnet |
|
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 13:29.