![]() |
| Nyheter | Artiklar | Bloggar | Forum | Bilder | Annonser | Recensioner | Länkar | Kalender | Medlemmar | Din sida | Om... |
Bevakningar
Inställningar
Sök i forum
Forumregler |
|
|
|
#1 |
|
Medlem sedan: jan 2010
Inlägg: 878
|
Du har så rätt. Det verkar som om själva maskinen heter 830 och det är 200 nålar och sen har den färgväxlartillbehöret och lite hålkort, hålkorten till färgväxlarn är "tvärtom" mot de andra korten.
Hittade även en beskrivning till en köpt beskrivning på en "designad" tröja med speciella hålkort. Har inte hunnit titta närmare på det ännu, men skall köpa ny tryckstångsgrej |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Medlem sedan: apr 2011
Inlägg: 105
|
Vilket kap! /Bibbi
![]() |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Medlem sedan: jun 2005
Inlägg: 523
|
Jag fick låna en Brother 830 när jag började sticka på maskin för sådär en 20 år sedan. 830 är en bra maskin! Nu har du mycket kul att se fram emot. Bra att du byter tryckstång! Annars skulle det troligen inte funka alls. Lycka till och kom ihåg att dela det du lär dig här. Och ställ frågor om sådnan dyker upp.
|
|
|
|
![]() |
«
Föregående ämne
|
Nästa ämne
»
| Ämnesverktyg | Sök i detta ämne |
| Visningsalternativ | Betygsätt det här ämnet |
|
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 22:31.






Hybrid-visning
