Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler
Gammal 2011-03-05, 14:26   #1
chery chery är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: nov 2007
Inlägg: 1 053
Jag måste nog hålla med sextiosexan.
Både jag och min dotter har beställt flera gånger därifrån. Det har aldrig varit problem, vare sig med leverans eller bemötande. Fick ett mail från dom igår att dom beklagar dom tekniska problem som dom haft och att dom ger 50% på frakten i helgen. Detta mailet fick jag trots att jag inte beställt på ett tag, och inte visste något om problemen.
Jag tycker om verkar måna om sina kunder. jag har i alla fall endast positiva erfarenheter av dom.
chery är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2011-03-05, 22:09   #2
zickzack zickzack är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: feb 2007
Inlägg: 97
Jag har beställt flera gånger därifrån och har aldrig någonsin haft några problem med leveranserna. Däremot så är deras hemsida såpass instabil och otillräknelig att jag av den anledningen hittat andra tygleverantörer.
zickzack är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2011-03-09, 18:33   #3
Fröken Fröken är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: mar 2011
Inlägg: 36
zickzack, finns det några du kan rekommendera? Har blivit lite försiktig efter tyg.se-problemen eftersom de flesta, som sagt, vill ha betalt i förväg.
Fröken är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2011-03-09, 19:05   #4
Memmel Memmel är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: jan 2010
Inlägg: 184
Mina favoriter när det gäller service är nog jnydesign, stoff och stil och jofotex. Har alltid hållit sina leveranstider när jag beställt och är väldigt serviceminded om man ringer och undrar över något.
Dessutom rekommenderar jag varmt ett besök på jofotex. Jag bor själv en bit ifrån men lyckades övertyga min man om att Söderköping kunde vara lite småromantiskt att besöka en barnfri dag Vilken upplevelse - jag har aldrig sett så mycket tyg i hela mitt liv!!!

Jag skulle aldrig få mitt syende att gå runt utan webbutikerna, för i Örebrotrakten finns inte alls det utbud som jag vill åt.
Nackdelen är naturligtvis att man inte kan känna på tygerna och jag är ofta för lat för att beställa tygprover.
Vad är du ute efter för typ av tyg?

Hälsn. Anette
Memmel är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2011-03-10, 06:56   #5
zickzack zickzack är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: feb 2007
Inlägg: 97
Hejsan. Främst stoffochstil.se Bra utbud bra priser, bra service.Tygprover kom med vändande post. har också köpt en del från Jonic-textil, utbudet varierar, men det har fungerat bra också. Även tyg.se, men som sagt hemsidan är för racklig.
lycka till, zick-zack/ann
zickzack är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2011-03-10, 08:55   #6
Fröken Fröken är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: mar 2011
Inlägg: 36
Jag bor i Malmö, så jag har väldigt nära till Stoff och Stil och är stammis där, älskar butiken men vidgar gärna mina vyer och hittar något annorlunda. Ska kolla upp de olika ni nämnde, tack!
Fröken är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2011-03-10, 09:03   #7
Fröken Fröken är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: mar 2011
Inlägg: 36
Jofotex verkar ju urbra, schyssta priser också!
Jonic också, ska prova båda!
Fröken är inte uppkopplad   Svara med citat
Svara

Taggar
tyg på nätet, tyg.se

Ämnesverktyg Sök i detta ämne
Sök i detta ämne:

Avancerad sökning
Visningsalternativ Betygsätt det här ämnet
Betygsätt det här ämnet:

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 15:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons