Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler
Gammal 2010-05-18, 23:16   #1
Gumpan58 Gumpan58 är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: apr 2007
Inlägg: 2 531
Jag fattar inte hur du bär dig åt. Det är helt fantstiskt så fina med kilklack och remmar. Otroligt precis som kläderna. Fina skärningar faständ de är så små. Dockorna målar du ansiktena på dem? Dessutom det du fotograferar. Så proffsigt. Du skulle kunna börja ypperlig reklamfotograf du har öga för det. Fota lite andra produkter också så att du har lite att visa.Sök sedan upp reklambyråer.

Ja, brodera de är de helt fantastiskt duktiga på. Det är kul.
Gumpan58 är inte uppkopplad   Svara med citat
Gammal 2010-05-18, 23:32   #2
ichigo ichigo är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: feb 2005
Inlägg: 3 988
Tackar för dina snälla ord!
Jag tycker fortfarande att jag är fotoamatör. Du vet, sysidan har systersajt som heter fotosidan och jag känner mig så i underläge där, förstår knappt någonting. Men jag kanske ska säga till mig själv, det är kanske så synybörjare känner sig här också! (måste tänka på att vara snäll)
Jag fotograferar också lite andra saker, det kan man se på min flickr, men dockorna är populärast.

Jag har försökt måla lite. Det är svårt. Läppar har jag målat på 4 dockor hittills. Har försökt måla med airbrush (ögonskugga och kinder) och det är verkligen svårt och då menar jag det. Måste också sitta ute pga ångorna och då måste det synka rätt med fint stilla väder (och behaglig temperatur) och min vilja. Då tar jag ut grejerna till balkongen och hoppas på att grann"jävlarna" inte börjar röka. Nu är det snart sommar nog igen så ska jag börja öva igen!

Hur jag gjorde skorna har jag hittat en sida som berättar om hur man gör. Tack och lov skrev jag ut sidorna för ägaren har tagit ner sidan, för att uppdatera det till ny version säger hon, men hon har inte haft tid att göra det de senaste 3-4 åren. Hon hade mönster och allt så det var mest för mig för att finslipa lite!
Man "bygger" på ett par lämpliga plastskor. Annars skulle jag nog inte kunna få till formen (runt tårna)!

Nu måste man nog döpa om tråden till "Helena" haha
ichigo är inte uppkopplad   Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg Sök i detta ämne
Sök i detta ämne:

Avancerad sökning
Visningsalternativ Betygsätt det här ämnet
Betygsätt det här ämnet:

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 01:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons