Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2009-03-31, 08:16   #7
foreverlou foreverlou är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: mar 2009
Inlägg: 19
Citat:
gullum skrev: Visa inlägg
Jag skulle inte köpa maskinen som finns på rusta. De brukar inte vara någon höjdarkvalitet på dom maskinerna. Samma sak med maskinerna från elgiganten. Har provat deras maskin och den gick sönder efter ett kort tag.

Lägg lite mera pengar på en maskin så får du en maskin som håller lite längre. Du kan hitta hyfsade maskiner för runt 2000 kr. Då får du ingen värsting men du får en maskin som håller ett tag iallfall
Det skulle innebära att jag inte kommer kunna börja sy förens i sommar, vilket känns tråkigt då jag gärna vill börja snart.

Hon som hade köpt den sa att den fungerar bra, men att hon fått lämna in den på lagning en gång. Men går den sönder snabbt, så finns det väl garanti antar jag?

Jag vill verkligen inte behöva vänta i flera månader innan jag kan börja, då jag verkligen behöver någon hobby..
foreverlou är inte uppkopplad   Svara med citat
 

Ämnesverktyg Sök i detta ämne
Sök i detta ämne:

Avancerad sökning
Visningsalternativ Betygsätt det här ämnet
Betygsätt det här ämnet:

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 04:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons