![]() |
![]() | Nyheter | ![]() | ![]() | Artiklar | ![]() | ![]() | Bloggar | ![]() | ![]() | Forum | ![]() | ![]() | Bilder | ![]() | ![]() | Annonser | ![]() | ![]() | Recensioner | ![]() | ![]() | Länkar | ![]() | ![]() | Kalender | ![]() | ![]() | Medlemmar | ![]() | ![]() | Din sida | ![]() | ![]() | Om... | ![]() |




|
Notiser |
![]() |
|
Ämnesverktyg | Sök i detta ämne | Betygsätt ämne | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 |
Medlem sedan: nov 2004
Inlägg: 99
|
jag köpte en janome 644 från England och trivs jättebra med en. tycker att den är lätt att trä och har använt några av de pressarfötter man fick köpa billigare. ska testa alla när jag har lit extra tid.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Medlem sedan: sep 2008
Inlägg: 13
|
Tack för alla tips. Jag misstänkte att de extra pressarfötterna inte så ofta kommer till användning. Det är ju en fråga om tid om man hinner testa sig fram eller inte. Jag känner mig fortfarande kluven men vet en butik i min ganmla hemstad som säljer båda maskinerna och jag ska gå in och testa där nästa gång jag är hemma hos mor och far.
***Lotta*** |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Medlem sedan: feb 2005
Inlägg: 3 988
|
Egentligen ska man stödja svenska företag speciellt nu i recessionen så om priset är OK så ska man nog ta de svenska.
Jag har varit nyfiken på janomen, men jag beslöt att jag måste testa innan jag köper så jag följer mina egna råd som jag ger till andra, haha, och jag har inte hittat nån testmaskin än. |
![]() |
![]() |
![]() |
«
Föregående ämne
|
Nästa ämne
»
Ämnesverktyg | Sök i detta ämne |
Visningsalternativ | Betygsätt det här ämnet |
|
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 22:43.