![]() |
![]() | Nyheter | ![]() | ![]() | Artiklar | ![]() | ![]() | Bloggar | ![]() | ![]() | Forum | ![]() | ![]() | Bilder | ![]() | ![]() | Annonser | ![]() | ![]() | Recensioner | ![]() | ![]() | Länkar | ![]() | ![]() | Kalender | ![]() | ![]() | Medlemmar | ![]() | ![]() | Din sida | ![]() | ![]() | Om... | ![]() |




|
![]() |
#1 |
Medlem sedan: feb 2005
Inlägg: 3 988
|
Jag tror svaret är enkelt, men lite tråkigt; tråden har flyttats till en avdelning där vi inte har tillträde, så därför får man den där rutan att vi inte har behörighet när vi försöker kika på tråden. Eftersom det ju ligger i avdelning för folk med högre behörighet (admin, moderator).
Det bästa vore om det fanns något sätt att ta bort tråden i gamla avdelningen, dvs ingen länk "flyttat: blabla" Det ser snyggare ut också. Personligen avskyr jag "flyttat", ja det är flyttat och städat, bra! Men om det ändå ligger kvar så ser det fortfarande ostädat ut... Men visst, jag förstår att det är lättare för ovana att hitta om man kan hoppa sådär. Kanske göra det temporärt? Dvs att hänvisningslänken ligger kvar i typ 3 dagar sen tas det bort? Går det överhuvudtaget med mjukvaran? |
![]() |
![]() |
#2 |
Medlem sedan: jan 2007
Inlägg: 901
|
Helena!
Det var jag som stängde tråden och gjorde det inte riktigt tekniskt korrekt ![]() Audi100 har dessutom avslutat sitt medlemskap då hon inte fick annonsera i forumet. In och ut samma vecka hur seriös är man då? Du får gärna påpeka det för admin då jag inte kan ta bort hänvisningen. Annette/forumvärd |
![]() |
![]() |
#3 |
Medlem sedan: okt 2005
Inlägg: 877
|
|
![]() |
![]() |
#4 |
Medlem sedan: nov 2007
Inlägg: 1 053
|
Jag måste bara passa på att fråga medan detta nu kom upp. Får man lov att tala om att man lagt in nya saker till försäljning på sin hemsida? Jag ska snart till att uppdatera min sida och vill ju gärna att folk ska veta att det finns nytt. Så vitt jag vet sedan tidigare så har det väl varit tillåtet att hänvisa till sidor som säljer saker varesig det är mitt eller någon annans, eller har jag fel. Fick en liten känsla av att det kanske var detta som Audis inlägg handlade om, men kan ha missuppfattat det.
|
![]() |
![]() |
#5 |
Medlem sedan: feb 2005
Inlägg: 3 988
|
Tror inte det. När jag ville annonsera om försälnjning på tradera (tillfälligt för att bli av med gamla tyger osv) så sa admin att man bara fick annonsera i "annonser"-fliken, inte i forumet.
Men det var ett tag sedan. |
![]() |
![]() |
#6 |
Medlem sedan: nov 2007
Inlägg: 1 053
|
Mina tankebanor var det att många här säljer ju på ett eller annat sätt och försäljningen pågår ju inte på forumet utan på en egen sida, men man måste ju nå ut på något sätt. Det är en helt annan sak att bli bortredigerad om man säljer här direkt, tycker jag i alla fall.
|
![]() |
![]() |
#7 |
Medlem sedan: feb 2005
Inlägg: 3 988
|
Jag tror inte man får ändå, för man får inte göra reklam. Jag tror det är så att om man vill göra reklam så måste man betala för det eller göra i annonser. Ja jag tror det var så jag fått veta. Att man får sälja i "annonser", men om man vill göra reklam så får man betala för det och få länkknapp.
Men som sagt, det var ett tag sedan. |
![]() |
![]() |
#8 |
Medlem sedan: nov 2007
Inlägg: 1 053
|
OK Bra att veta så man inte trampar i klaveret.
|
![]() |
![]() |
«
Föregående ämne
|
Nästa ämne
»
Ämnesverktyg | Sök i detta ämne |
Visningsalternativ | Betygsätt det här ämnet |
|
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 10:49.