Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler

Gå tillbaka   Sysidans forum > Övriga forum > sysidan.se
Registrera Dagens inlägg Markera forum som lästa

 
 
Ämnesverktyg Sök i detta ämne Betygsätt ämne Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2007-04-30, 17:31   #4
avslutad081031 avslutad081031 är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: jan 2006
Inlägg: 766
Intressant idé. Ytterligare en version, i väntan på den riktiga, är ju att du skriver att du gärna tar emot konstruktiv kritik under bilden när du lägger in den.

Det är nog bara lite svårt att genomföra - av flera anledningar. Folk vill ogärna ge negativ kritik, speciellt till någon som du som är så aktiv och har varit med så länge.

Desto svårare blir det eftersom när man ger negativ kritik så vill man ju gärna förklara hur man själv tycker att det hade blivit bättre. Säg att passformen på ett plagg lämnar något att önska; det blir nästan omöjligt att ge konstruktiv kritik eftersom plagget är i 3D och det kan vara väldigt svårt att föreslå en förbättring av modellen från en 2D bild. Har man dessutom fotograferat lite olyckligt så kan det se helt skevt ut - utan att det för den sakens skull är det.

Ett foto på skärmen är vad det är, det finns inget dolt.

Därför tror jag att det blir svårt att få den typen av kritik som du önskar. Jag tycker dock att idén är värd att prova.
avslutad081031 är inte uppkopplad   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 20:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons