Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2013-02-14, 17:15   #4
oliva oliva är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: aug 2011
Inlägg: 154
Jag har bra erfarenheter av deras mönster och har inte hittat några fel i beskrivningarna. Jag tycker beskrivningarna är enkla att förstå.

Däremot tycker jag modellerna ofta är fula och det är inte många mönster som jag fastnar för och vill göra. Deras designer har inte samma smak som mig.

Sedan tycker jag det är svårt att förstå vilken storlek man skall välja. Jag tycker det borde stå att storlek M motsvarar kroppsmått övervidd 88 cm eller dylikt men det gör det inte. Det enda som står är vilket mått plaggen har när det är färdigstickat (plaggmått) vilket inte säger så mycket då man inte vet hur många cm rörelsevidd det är tänkt att plagget ska ha och man kanske inte ens vet hur många cm större plagget måste vara för att det ska gå på.
oliva är inte uppkopplad   Svara med citat
 

Ämnesverktyg Sök i detta ämne
Sök i detta ämne:

Avancerad sökning
Visningsalternativ Betygsätt det här ämnet
Betygsätt det här ämnet:

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 06:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons