Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2011-02-26, 19:01   #20
ichigo ichigo är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: feb 2005
Inlägg: 3 988
Ja, jag avråder helt från att köpa från privatperson, loppis, secondhandsbutik eller liknande ställen. Speciellt om man INTE får testsy först.

Om man kan få testsy då kan man köpa - om man är van vid symaskiner och vet hur de ska bete sig och då kan man se om maskinen mår bra eller inte riktigt mår bra.

Men för nybörjare och de som är osäkra och verkligen vill ha en maskin som fungerar bra, och ha den som huvudsymaskin så ska man bara köpa beg från välkänd butik som servar sina maskiner och har garanti och så förstås testsymöjligheter.

Jag säger detta här av min egen erfarenhet: köpt av bra butik, köpt av mindre nogräknad butik, köpt på auktion online, köpt på loppis... Och den jag köpt hos bra butik är den som funkar bäst. De andra fick jag lämna tillbaka eller ge upp.
ichigo är inte uppkopplad   Svara med citat
 

Ämnesverktyg Sök i detta ämne
Sök i detta ämne:

Avancerad sökning
Visningsalternativ Betygsätt det här ämnet
Betygsätt det här ämnet:

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 05:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons