Nyheter Artiklar Bloggar Forum Bilder Annonser Recensioner Länkar Kalender Medlemmar Din sida Om... 
Bevakningar   Inställningar   Sök i forum   Forumregler
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
Gammal 2009-01-14, 15:01   #11
Jimipe Jimipe är inte uppkopplad
Forumvärd
 
Medlem sedan: aug 2006
Inlägg: 1 011
Jag tycker snarare att folk i större utsträckning borde använda funktionen för att deras alster inte ska kunna betygsättas om de inte vill det, precis som att man borde, om man inte redan kan, kunna ta bort möjligheten att kommentera ens alster om man inte vill ha kommentarer.

Själv uppskattar jag både kommentarer och betyg. Kommentarerna anpassas ju ofta till den nivån man ligger på medan betygen blir mer "objektivt" i förhållande till hur pass kunnig man är. Om jag får en 4:a eller 5:a på något jag verkligen kämpat med för att göra "perfekt" är det för mig en stämpel för att jag faktiskt har lyckats. Vilket i sin tur inte gör att min dag blir förstörd om jag får sämre betyg, så länge det hör ihop med konstruktiv kritik.

Därför har jag valt att ha möjligheten att betygsätta mina alster. Vill man inte få betygen så får man väl helt enkelt välja så att det inte går. Är det verkligen svårare än så?
Jimipe är inte uppkopplad   Svara med citat
 

Ämnesverktyg Sök i detta ämne
Sök i detta ämne:

Avancerad sökning
Visningsalternativ Betygsätt det här ämnet
Betygsätt det här ämnet:

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är av
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 23:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sysidan.se är byggd med CommunityLib från Mainloop Personuppgiftspolicy
Annons