![]()  | 
     
| Nyheter | Artiklar | Bloggar | Forum | Bilder | Annonser | Recensioner | Länkar | Kalender | Medlemmar | Din sida | Om... | 
 Bevakningar   
 Inställningar   
 Sök i forum   
 Forumregler  | 		
			
			 | 
		#1 | 
| 
			
			
			
			
			
			
		
			
			
			 Medlem sedan: mar 2005 
				
				
				
					Inlägg: 218
				 
				
				
				
				
				 | 
	
	
	
		
		
			
			 
				
				trådspänningen kass
			 
			Jag har ett måndagsexemplar av Huskystar 55. ibland funkar den ibland inte - jag blir galen (minst sagt) vill förståss ha en ny..! 
		
	
		
		
		
		
		
		
		
		
		
	
	Det största problemet är att trådspänningen tycks reglera sej själv under sömnaden. Rätt vad det är går övertråden av pga att de där små plattorna som tråden löper genom spänner fast sej hårt som berg. Vad är detta? Funderar fö på att försöka sälja eländet i befintligt skick. kan man få en 100-lapp tro?  | 
| 
		 | 
	
	
	
		
		
		
		
			 
		
		
		
		
		
		
			
		
		
		
	 | 
| 		
			
			 | 
		#2 | 
| 
			
			
			
			
			
			
		
			
			
			 Medlem sedan: jul 2004 
				
				
				
					Inlägg: 1 418
				 
				
				
				
				
				 | 
	
	
	
		
		
		
		
		 Jag vet inte vad din maskin är värd att kosta på, men har du en symaskinsverkstad i närheten kan du väl i alla fall kolla med dem. "Min" symaskinsgubbe bruakr kunna ordna till rätt mycket till en rimlig penning. 
		
	
		
		
		
		
		
		
		
		
		
	
	 | 
| 
		 | 
	
	
	
		
		
		
		
			 
		
		
		
		
		
		
			
		
		
		
	 | 
![]()  | 
	
	
		«
			Föregående ämne
			|
			Nästa ämne
		»
	
| Ämnesverktyg | Sök i detta ämne | 
| Visningsalternativ | Betygsätt det här ämnet | 
		
  | 
	
		 | 
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 07:07.





 
 
 Linjär visning
 
 