Visa ett inlägg
Gammal 2007-11-24, 17:36   #3
Dani Dani är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: nov 2007
Inlägg: 7
Hej!

Jag har inget bra svar på hur stor en bebis är. Min bebis var 56 cm lång redan när hon kom ut så hon var stor. Men några exakta mått har jag inte. Bra idé du har att göra något bebisen kan växa i. Det uppskattade jag bland de presenter vi fick.

Jag har inte haft någon användning för en badrock till min tjej som nu är 4 månader men ett badlakan som vi fick har jag haft stor användning av. Det är fyrkantigt och i ena hörnet är det som en liten luva. Då kan man svepa in bebisen när den har badat. Ett tips bara. Kanske med lite applikationer?

En gosig filt till barnvagnen eller en mössa är andra användbara saker. Bodysar är ett klädesplagg som går åt här hemma pga kräk och dregel. Hoppas du kommer på något bra!

/Daniela
Dani är inte uppkopplad   Svara med citat