delbara dolda blixtlås och en ny maskin!!
Vill bara tala om att jag har köpt en ny maskin och jag är så glad!!!!
Slängde ihop en badväska av bara farten igår bara för att ha något att testsy alla nya roliga sömmar. Jag är helnöjd, min pojkvän var med mig i affären när jag bestämde mig och t o m han tyckte maskinen verkade kanonenkel!
Fick ge 6000 för en sprillans scandinavia 200, fick med hardtop på köpet + inredning till tillbehörsboxen som tydligen inte heller var standard. Den var nersatt med 1000 kr men försäljaren prutade 200 till med sig själv.
Från en huskvarna automatic från tidigt 60-tal till den här är som att flyga till månen jämfört med en hästkärra till Åmål eller nåt.. Inte för att det är något fel med Åmål…. Jag vet inte har aldrig varit där.
Ikväll ska jag börja sy mitt balliv… var och köpte mellanlägg igår eftersom jag hade missat att jag behövde det, är det någon som vet förresten var delbara dolda blixtlås går att få tag i???
|