Hej,
Jag har beställt en hel del från USA.
www.fabricshack.com som nämns ovan brukar vara så hyggliga att de skriver ner värdet på det dom skickar (det får man inte, men det är mycket man inte får) och jag har aldrig fått betala tull när jag har beställt från dem. Jag brukar också beställa från
www.bighornquilts.com eftersom de har mera tillbehör böcker, tidningar, linjar, tråd mm. Men därifrån har jag åkt på tull ett par gånger utav 20 betställningar. Om man inte beställer för mer än $40 brukar det gå bra.
Det är jättespännande att vänta på paket, så jag har väldigt svårt för att låta bli att beställa. Brukar försöka hålla mig, men det brukar bli minst en beställning i månaden. Jag håller på att bygga upp ett riktigt fint lager med tyg hemma.
/Bitte