Visa ett inlägg
Gammal 2012-08-15, 06:14   #2
arwid arwid är inte uppkopplad
 
Medlem sedan: aug 2012
Inlägg: 12
Jag ska kolla på återvinningen om de har något vettigt, killarna på bygg där symaskinerna finns (antar jag har för mig att jag sett någon där) brukar alltid gå att förhandla om priserna med så förhoppningsvis får man en maskin billigare än utsatt pris däremot är det ej möjligt där möbler och böcker m.m. finns där det mest jobbar kvinnor.

Sedan har jag vid ett tillfälle köpt en skrivare som ej var kompatibel med datorn så då kunde jag byta den mot en 32 tums tv istället + 100 kr i mellan så det är inte omöjligt att man kan lämna igen prylar där om de inte passar och kan byta eller få rabatt på något annat man köper med motsvarande summa som man la ut för föregående pryl.

Röda korset hade för någon månad sedan en trampsymaskin för 800 kr det var i saftigaste laget och en sådan lär jag ej köpa då jag inte har plats för den och skulle kompisarna se den skulle de nog undra om jag hade alla hästar i hagen
arwid är inte uppkopplad   Svara med citat