Citat:
Bir skrev:
Jag tyckte också att sidan verkade ok, men saknade uppgifter om masktäthet på garnerna, har mailat dom och undrat om detta.
Det man kan tycka är lite underligt är att nästan alla garnerna säljs i 4- eller 6-pack. Det är ju inte alltid man vill ha så många, men de har väldigt låg frakt. Och jag tyckte det fanns många roliga garner att sticka halsdukar av.
|
Jag håller me om att masktäthet är viktigt att få veta,hoppas de lägger in det. Stickstorlek fann jag dock med lite bök, men varje garn har tre bilder, tydligen på den bilden där de visar garnet på en sticka kan man se vilken stickstorlek det är till garnet. Själv chansa jag när jag beställde från de. Beställde inte mycke men jag vill ju prova o se. Svider inte lika mycke om d e nåt skumt me företaget om man lagt lite pengar bara.