Den där sticka mera-länken var guld! Va kul att se att de finns många fler små garnbutiker i London än vad jag vad medveten om, tom i områden jag bott..
Men Loop har bytt adress, och ligger numera inte på Cross Street i Islington utan på Camden Passage. (Samma område - men mycket lättare att hitta från Angel station. + Massa mysiga butiker på samma gata som jag rekommenderar varmt.
Nu vet jag inte exakt utbudet på garn i Edinburg, men jag tycker det i UK finns så mkt roliga garner från små garn supliers. De kanske inte är billiga precis, men definitivt något annat än de man ser i var och varannan garnbutik.
EDIT: John Lewis finns ju lite överallt i UK, och likaså i Edinburgh ser jag nu. De har ett väldigt bra utbud av Debbie Bliss & Rowan garner bland annat + mycket stickor och andra tillbehör.