målarfärg till barn
hejsan
jag var inne på panduro idag för att köpa ny målarfärg till barnen. jag upptäckte då att det var dyrare att köpa den vanliga "hemmamålarsetet" än att köpa stora lösa kakor som man har på dagis. de var nämnligen halva priset på dem, så nu har jag väl färg tills jag får barnbarn *ler* skynda och fynda ni oxå... //nilla:D |
Jag har också fyndat massor de sista 3 veckorna då de i Växjö rear massor då de ska ha in nyheterna från katalogen.Allt från kanonpriser på tvillinnålar,microtecnålar och resår med knapphål som brukar kosta mycket mera än 5kr/m.
|
"microtecnålar " vad är det??? //nilla:confused:
|
Microtexnålar använder man till siden och tunna tyger.Har extra spetsig ända liksom.Suveräna men allt tillbehör är annars så dyrt.Gav 10kr och ändå var det Schmetz.
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 22:13. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.