Dammsugarmunstycke för symaskin
Vet någon var jag hittar ett munstycke till dammsugaren som är användbart för innandömet på symaskinen? Har letat på Clas O, Jula och Biltema som jag fått tips om utan resultat. Gärna nätbutik.
Tack på förhand |
Hej Barbro
Jag har ett som kommer från Biltema och kallas Tillbehörsset till dammsugare och har artikelnr 23-630 och kostar 44.90 finns på sidan 379 i vår o sommarkatalogen. Vet inte om höst o vinterkatalogen kommit ännu och det ev försvunnit ur sortimentet annars borde det finnas om du frågar. //Agneta |
Tack Agneta, de hade ingen aaaaning om vad jag var ute efter i våras då jag frågade. Får kolla katalogen igen nu när jag har nummer och allt!
|
Hej Barbro
Jag har köpt samma som Agneta och jag köpte min på Biltema i Haninge och den är riktigt bra så stå på dig och förklara för dem att den ska finnas. |
Tack andra Agneta också! Jo jag vet att du köpte din där, det var därför jag gick dit, men hittar inget på deras hemsida heller. Får åka dit i morgon.
|
jag har sett det på Biltema (har dock inte varit där på ett tag). På Biltema Uppsala fanns den bland datorprylarna, så leta bland runt hyllan där de har mikrofoner och liknande.
På hemsidan finns det under Kontor/Teknik - Data - Rengöring och kostar 44,90. |
Hej!
Har är det någon som vet om Biltema säljer på postorder? Hat tyvärr 30 mil till närmaste Biltema och har inte hittat något liknande på någon annan affär. På hemsidan kan jag inte se att det går att göra någon beställning. |
Jag har också dammsugarsetet från biltema, köpöte det efter att jag fått tips om det här på sysidan. O det är som Neferu säger att det är vid dataprylarna för det säljs som ett set som man ska rengöra tangentbordet och sånt med. På Biltemas hemsida finns den att skåda under fliken Kontor/Teknik sedan Data och sen klickar man på Rengöring.
|
Citat:
Mvh ÅsaS |
Hej
Jag bor rätt nära Biltemavaruhuset i Botkyrka och kan göra ett besök där och hjälpa dig att köpa dammsugarmunstycket.Du kan ringa till mig, tel 08-532 546 92. |
Citat:
Det var verkligen otroligt snällt av dig! Jag ska först höra med en vän som bor i närheten av Luleå. Men om hon inte kan så ringer jag gärna till dig, om erbjudandet kvarstår. Tack!! |
Du är välkommen att ringa.
Merja |
Hej jag använder en plast tratt. Suger upp med den smala delen och damsugar stycket i den breda delen funkar bra tycker jag:)
|
Jag hittade på engelsk hemsida:
http://www.mrpcclean.co.uk/catalog/product_info.php?cPath=61&products_id=53 |
Laura
Citat:
VH Annette |
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 00:51. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.