Cowboymönster och andra utklädningskläder
Jag tänkte försöka sy en cowboyväst och kanske en hatt till en 4-åring. Är det nån som har något tips på var man kan hitta mönster eller inspiration?
Var letar jag annars när jag ska hitta utklädningskläder? |
Jag har hittat massor av utklädningskläder på simplicity. Det är en underbar guldgruva för både barn och vuxna. ska försöka länka, titta i så fall rätt långt ner på sidan. Där såg jag både cowboys och indianer.
Sorry, Jag fick error när jag tryckte på länken, så det gick inte. Googla på simplicity costume pattern så får du upp hur mycket som helst.Där finns säkert cowboymönstret också. |
Tack!!!
|
Jag kan tipsa om en bra bok, "Sy barnens utklädningskläder". Den kan du säkert låna på biblioteket. Där finns riddare, cowboysare, prinsessor, fantomen och mycket mer.
|
Den har jag ju! Att jag inte tänkte på den! Tack!
|
Ja, ibland har man mer grejer än vad man tror.
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 14:34. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.