Vad säljer bäst?
Halloj!
jag tänkte fråga här vad som säljer mest! Jag ska nämligen åka utomlands (om det går bra så blir det till Turkiet och Gambia) och tänkte tjäna in en extra slant. Jag vet att det inte går bra att sälja hemma gjorda barnkläder på loppis. Men vad kan jag göra och sälja???? Kram Patricia |
Jag tycker överhuvudtaget att det är svårt att sy och sälja saker med vinst (pessimist som jag är :P) . Men jag hade nog hyrt bord på marknader och sytt babykläder och heminredningssaker. Det är oftast billigt att hyra bord plus att folk går på marknader med annan inställning än på loppis.
|
retrokläder tror jag är ett ganska säkert kort, förklädesklänningar och velourdressar. Sedan kan du ju tjuvtitta lite på stilen hos populära märken som Me and I, Molo, Katvig osv.
|
Far du till Gambia har jag förstått det som att det finns fina pärlor där som man kan sälja till hugade här hemma.
|
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 03:22. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.