Behöver också snabb hjälp
Glad i hågen har jag skapat en klänning i huvudet, o även sytt, till barnbarnet på snart 3 år.Det skall vara en lös lacekrage till - trodde jag hade ett sådant broderi. Nu är det dags att göra kragen och jag hittar ingen som jag hr tänkt mig. Lite tätare lace o så skulle jag sätta en liten guldstjärna framme kanten på kragen. Tyget är röd velour med guldstjärnor utspridda.
SNÄLLA - finns det ngn som vet vart jag kan hitta en sådan krage?? JAG kan inte stygnsätta lace själv så det får bli om det finns ngnstans på nätet. Köpa eller gratis spelar ingen roll bara det blir bra. Tackar på förhand kramis Anki |
tillägg
Ville bara lägga till att jag skulle behöva en krag-brodyr lace snarast o att ja då främst letar efter ngt ställe som är säkert dvs som andra beställt från och som man kan ladda ner direkt från eller hur det nu går till. Den biten är jag liksom lite novis på.
Det är till en julklapp som skall skickas iväg. så tiden börjar kanske bli lite knapp nu. Jag trodde jag hade en som sagt var men den jag tänkte på var helt fel . Tacksam för hjälp. Kramis Anki |
Kika på den här sidan http://www.advanced-embroidery-desig...tenberg%20Lace
|
Jag hjälper dej gärna...
Jag har mailat till dej...
Anne-Lii |
Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 10:29. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.