Sysidans forum

Sysidans forum (http://www.sysidan.se/forum/index.php)
-   Allmänt om symaskiner (http://www.sysidan.se/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Nu gråter jag nästan... (http://www.sysidan.se/forum/showthread.php?t=10517)

LinneaM 2007-08-25 17:45

Nu gråter jag nästan...
 
Idag har jag varit i Danmark och köpt mig en symaskin. Gissa om jag var förväntansfull när jag packade upp min Emerald 183. Gissa om jag blev besviken när insåg att fotpedalen saknades! :(

Antagligen har försäljaren haft maskinen uppe i butiken (det var det sista exemplaret) och glömt lägga ner fotpedalen igen. Allt annat - inkl. symaskinen - låg i nya plastförpackningar.

Nåväl, jag fick tag i försäljarens kollega per telefon, och han lovade att en ny skulle skickas på måndag. Då har jag den förhoppningsvis på onsdag. Inget syeri i helgen alltså. Och jag som hade längtat såååå.

Varför måste det alltid strula?

MadWomanInBlack 2007-08-25 18:57

Det strular för att något - ödet kanske - vill ge dig gott med tålamod för att du kanske kommer att behöva det :)

helen 2007-08-25 19:08

Ohh jag lider med dig , det år ju så låång helg och denna väntan nästa vecka. Håll ut, tänker på dig, kram helena

Yeliqa 2007-08-26 16:19

Men fy så tråkigt:( . Under tiden du väntar kanske du kan passa på att klippa till tygerna så då är det bara att sätta sig och fräsa när väl pedalen är hemma:)

Hoppas att "PostisPer" är snabb med paketet.

Kram och GRATTIS till din nya maskin:)


Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 04:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.